CYNALKAN

Skład:

Oczyszczony zimny ekstrakt z lioeci karczocha. (ekstrakt karczocha, Cynara scolymus, Chophytol)

Postać:

ampułka 5 ml ? 2%

Działanie:

Składnikiem czynnym jest CYNNARIN. Stymuluje produkcję i wydzielanie żółci. Stosowany w przypadkach zaburzeń funkcji wątrobowo-żółciowych i schorzeń układu trawiennego.

Oddziałuje na nerki: ma działanie moczopędne. Oddziałuje na metabolizm cholesterolu: obniża poziom cholesterolu we krwi (ekstrakty z karczocha mogą hamować biosyntezę cholesterolu w wątrobie i zwiększać wydzielanie cholesterolu w żółci w wyniku pobudzania wydzielania żółci. Oba mechanizmy przyczyniają się do klinicznego obniżenia poziomu cholesterolu we krwi). Nie ma bezpośredniego działania lipolitycznego. Stymuluje syntezę koenzymów NAD-NADH oraz NADP-NADPH

Fucus Vesiculosus (FV) ? Morszczyn

Glon zawierający jod, używany do leczenia otyłości od XVII wieku. Działanie przeciwestrogenowe. Działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Leczenie objawów starzenia się skóry: W badaniach wykazano, że FV powoduje przebudowę kolagenu.

Bluszcz (IE)

Stymulacja syntezy kolagenu: IE znany jest z wysokiej zawartooeci krzemu Działanie przeciwzapalne i przeciwobrz?kowe. Antyoksydant.

Wskazania:

Celulit (stosowany głównie w obrzękach celulitowych), obrzęki, miejscowy tłuszcz, twardzina skóry

Działania uboczne:

Otwarte fiolki należy zużyć niezwłocznie, ponieważ na ekstraktach z karczocha obserwuje się bardzo szybki wzrost bakterii. Ogólnie: nie wolno przechowywać otwartych ampułek, nawet w chłodziarce.