SILORGAMINE

doc_silorgamine

Skład:

Silorgamine zawiera: DMAE (dwumetyloaminoetanol) i organiczny krzem DMAE: Dwumetyloaminoetanol lub Norcholina. DMAE jest prekursorem acetylocholiny (ACh) i neuro-mediatorem odgrywającym ważną rolę w skórze i naskórku. ORGANICZNY KRZEM: monometylan, trisilanol, salicylan

Postać:

ampułka 5 ml (1 ml 5% DMAE i 4 ml 0,5% krzemu organicznego)

Działanie:

Organiczny krzem: Badanie aminokwasów w transmisyjnym mikroskopie elektronowym wykazało, że krzem powoduje syntezę dłuższych i szerszych włókien kolagenowych niż dzieje się to pod wpływem chlorku sodu. DMAE: Keratynocyty, fibroblasty, miofibroblasty, komórki gruczołów potowych i komórki śródbłonka, posiadają receptory błonowe reagujące na ACh. Keratynocyty mają zdolność poruszania się, zasadniczą dla drugiej fazy procesu gojenia. Dzięki wpływowi DMAE zachodzi stymulacja cholinergiczna receptorów błonowych miofibroblastów, i możliwe jest stopniowe kurczenie się znajdujących się w nich miofilamentów. DMAE wykazuje także działanie przeciwrodnikowe i przeciw-lipofuksynie.

Naprawia usieciowanie białek. W konsekwencji związek ten wykazuje bardzo interesującą skuteczność w odniesieniu do napięcia skóry.

Wskazania:

Leczenie objawów starzenia i poprawa napięcie skóry. W literaturze opisano, że powoduje silniejsze napięcie skóry nawet w przypadku stosowania miejscowego. Silorgamine stosowana jest w mieszaninach służących do przywracania jędrności skóry twarzy i ciała (ramion, nóg, brzucha,...).

Dawkowanie:

Stosuje się wiele pochodnych, takich jak dwuwinian lub acetyloamidobenzenian DMAE, lecz formy te nadają się bardziej do stosowania doustnego, niż do stosowania miejscowego.

Toksyczność:

Opisywano pewne przypadki alergicznego zapalenia skóry w wyniku kontaktu z bardzo wysokimi dawkami DMAE, a stosowanie w okolicy powiek u pacjentów atopowych musi odbywać się pod ścisłą kontrolą. DMAE nie jest uznawany za związek rakotwórczy, wspomagający przemianę rakową ani immunodepresyjny. Przy podawaniu dawki doustnej wynoszącej 1600 mg/dzień nie wykazano żadnych działań ubocznych.