TAURINOX

doc_taurinox

Skład:

Taurinox zawiera taurynę Tauryna (kwas aminosulfonowy, kwas 2-amino etylosulfonowy) jest pół-egzogennym beta aminokwasem zawierającym siarkę, obecnym w niemal wszystkich tkankach u ssaków.

Postać:

fiolka 8 ml ? 50 mg

Działanie:

Wraz z wiekiem, produkcja tauryny w wątrobie człowieka traci intensywność lub nawet ustaje, co skutkuje powstaniem wielu chorób związanych z procesem starzenia. Uzupełnianie poziomu tauryny z dietą wiąże się z licznymi pożądanymi skutkami:
  • Skóra: Tauryna zaangażowana jest w proces utrzymania homeostazy objętościowej keratynocytów oraz uwodnienie skóry, wykazuje pozytywny wpływ na proces glikacji i kurczenia glikogenu, wspomaga produkcję kolagenu, podnosi stężenie hydroksyproliny w skórze.

  • Przeciwutleniacz: Jako naturalny przeciwutleniacz tauryna chroni organizm przed skutkami stresu tlenowego. Badania wykazały, że związek ten jest silnym, lecz nie swoistym wymiataczem rodników, przywraca poziom GSH (zredukowanego glutationu) i katalazy w komórkach narażonych na stres oksydacyjny.
  • Przeciwzapalny: Tauryna chroni przed stanami zapalnymi.
  • Ochrona układu krążenia: Tauryna wykazuje także działanie ochronne dla naczyń krwionośnych i serca. Opisywano, że tauryna zapobiega postępom arteriosklerozy.

Wskazania:

Przeciwdziałanie procesom starzenia, leczenie skóry palacza, regeneracja skóry.

Toksyczność:

Tauryna jest uznawana za pozbawiony działania toksycznego endogenny przeciwutleniacz.