XADENAL

Skład:

DNA jest naturalnym polimerem obecnym w jądrach komórkowych wszystkich istot żywych. Stanowi nośnik kodu genetycznego. Im wyższy jest poziom jego polimeryzacji, tym silniejsze oddziaływanie. Kwasy nukleinowe uzyskano metodami inżynierii genetycznej z materiału nie pochodzącego od zwierząt.

Postać:

ampułka 2 ml ? 3%

Działanie:

X-ADN może przywracać do życia martwe komórki i odbudowywać nową tkankę łączną stymulując procesy gojenia się. Zapobiega rozpadowi kolagenu pod wpływem promieni słonecznych, stresu tlenowego i tytoniu (uszkodze? wywoływanych przez wolne rodniki).

Wskazania:

Leczenie skutków starzenia się (mesolift) ? Wskazania X-ADN obejmują zwalczanie procesów starzenia pod wpływem światła i tytoniu,

leczenie skóry odwodnionej, suchej, leczenie zmarszczek, leczenie rozstępów i łysienia plackowatego.

Działania uboczne:

W pewnych wypadkach opisywano występowania ziarniniaków po wstrzyknięciu.

Wydobywanie żelu:

DNA dostarczany jest w fiolkach w postaci żelu, który jest trudny do wydobycia, jeśli wcześniej nie doda się innych leków, które będą używane w terapii. Mieszaninę należy wymieszać we wnętrzu fiolki przy pomocy tej samej igły, która zostanie wykorzystana do wprowadzenia produktu i jego rozcieńczania. Dzięki temu proces wydobywania żelu będzie łatwiejszy. Przed wykonaniem zastrzyku należy dobrze wstrząsnąć strzykawkę, aby zapewnić jednorodne wymieszanie wszystkich składników.